Fight Team Logo

Find a Mixed Martial Arts (MMA) School Near Your City

Browse MMA Schools Find MMA Gym By Art Add Your MMA Schools What MMA Gear Do I Need? Contact Us

Martial Art: US Zip Code:

Bookmark and Share

Information About Ata Leadership Academies & Karate For Kids

MMA Schools Near 91351

Ata Leadership Academies & Karate For Kids

26635 Valley Center Dr

CANYON COUNTRY, CA 91351

661-259-8900

Martial Arts: Karate

MMA Links
Map of MMA School's Location
Get Directions to Ata Leadership Academies & Karate For Kids
From: To:
Language:

MMA Links
MMA School Comments

Commment 1: If you put aside all the issues you mntieoned you still have big problems The ATA teaches trash I cant begin to tell you how many ATA schools I and friends of mine that are advanced martial artists have seen first hand The local idiot that runs an ATA school close to my home has years of training and a th degree black belt with the ATA His technique is color belt level As is his balance form etc If you had seen him leading one class through a Bo form you would have been embarrassed to even be seen there I could not believe just how terrible both he and his black belts were I do know a guy that has a friend that used to work for the ATA The friend was a legitimate th dan in Taekwondo not from the ATA He was recruited by the ATA to open martial arts schools for them He would move to a town and find a good location for a school Then he would lease the building supervise the buildout and open the school He had no problem getting students to sign up Once the school had enough students to cover the monthly expenses the ATA would have someone that wanted to own their own martial arts school sign contracts for that location Once the new owners came in a took over the students were locked into a contract with the new owner Many times these new owners barely knew what they were doing Once the new owner took over the school my friends friend would move to another town and start up another new school After a few years this guy began to feel bad about duping the public into thinking that he was going to be their long term instructor He then left the ATA for good He has nothing good to say about the ATA or its business practices He is embarrassed that he ever worked for the ATA There are many blogs on the web about people that have gotten screwed by the ATA One that i remember was the father and two kids that joined They were told that they would receive free uniforms with their membership The father and son got uniforms One was way to big The daughter was told that it would be two weeks before her uniform would be in After several months the father got mad and wanted to know when his daughters uniform was going to be in He was told that she was not entitled to a free uniform The father then took it up with the ATA who passed the buck and sent him back to the school These types of stories are common The ATA will not do anything if a student complains about a school They always send the student back to deal with the school Some months ago someone brought up the ATA and the terrible quality to its black belts The question got a lot of answers A link to a youtube video of an ATA black belt test was posted The video showed a room full of students testing for various black belt ranks Many of them were functioning at a white to yellow belt level Soon after the link to the video was posted someone pulled it off of youtube All I can say is I feel sorry for the people that get black belts from the ATA They cant come close to looking good when compared to decent black belts from other styles Martial art training and research over years Since Teaching martial arts over years Since Learning researching helping others to learn dispelling the myths and misconceptions about the martial arts

Commment 2: Per telenovelen Shume a hrefhttpswiegojcomzhumrea per asgje kam per te thene keto fjale ata qe bejne a hrefhttpswiegojcomzhumrea jane ne grahmat e fundit te nje politike llumi qe kane bere vjet te qeverisjes se turpit te socialisteve ne kohen e qofte largut Fatos Ata nuk kane hallin te vije PS ne pushtet sepse per kete nuk e luajne as kemben e jo me te lypin vota se vota xhanem nuk u jep kush se nuk kane moral por kane hallin qe kur ti bie ne pushtet Edi Rama ata duhet te jene aty ku ndahet torta me luge ne brez I dashur Edi Une jam rreth te dhe akoma besoj se ky vend mund te behet por ne qoftese Ti nuk u thua troe ketyre njerezve se pa vota dhe kontribute nuk ka karrige kot ri tu mbushesh mendjen per program sepse programi i tyre eshte enderra e dikurshme per korrupsion te cilen presin me kohe ta fillojne aty ku e lane Merru me te rinjte me ata qe mbushen sallen me janar dhe beji te enderrojne dhe shpresojne tek Ju sepse ata ua marrin vete prinderve te tyre votat pa qene nevoja per ato llumrat dhe hijenat qe gerthasin ne Asamblene e PSFilloje punen tende pas takimit te FRESHIT me nje takim me te zgjedhurit vendore qe fituan por edhe me ata qe humben sepse edhe ata kane nevoje per moral sepse populli edhe i ka votuar por ua vodhi deridiku Saliu me horrat e tij pastaj strukturat ne baze karrikoji me te deleguarit qe duan te punojne dhe qe duhet ti porosisesh te shkojne neper rrethe grup dhe jo tek e tek si te paret e fshatit per te mbledhur thashetheme lart e poshte per ti percare akoma me shume socialistet Kjo eshte skuadra qe e solli ne pushtet Obamen kjo eshte skuadra qe do tju sjelle edhe ju ne pushtet Kush del jashte skuadre mer karton te kuq sepse nese i toleron dhe ju le hapsira te bejne bazen lemsh kane per te te tradhetuar diten e zgjedhjeve sie te tradhetuan ne Tirane Tradhetia qe tu be ne Tirane duhet te jete busulla Juaj per te ndertuar skuadren fituese dhe njerezit e ndershem dhe majtiste ne ide dhe gen ke sa te duash ne kete Shqiperine tone te varfer Hiq dore nga Meidanet Yllet Musate Namiket Fatoset etj Atyre bej sikur u jep pune por mos u ler gje ne dore se te bejne gjemen Kam shume per te te shkruar se ate parti e njoh mire por hallet dhe papunesia qe ne kur me hoqen socialistet e mi qe kisha punuar me shpirt me detyruan te emigroj ne familjarisht por qe jam i gatshem te vij te jap kontribut e te vij prape ketu ku jam por dua ta di per ke punoj Dhe nje gje e di mire Per racen e politikaneve te vjeter te PS ku ben pjese edhe krimineli Sali se komunikon vazhdimisht me ata te tute se ia ka lene amanet Ramiz Alia nuk punon me kush Kujdes i dashur nga keta horra Une e di se Ti do thuash po mire mo ku ti gjej te tjeret se nuk te afrohet kush ne opozite Po afrohen sa te duash kur u ngjall shpresen por si fillim ndiz zjarrin ngrohe skuadren beji ata te te besojne te paret dhe dil vete e shpjegoju shqiptareve se Ti je ndryshe E bere ne Dialog me Shqiperine fitove popullaritet por ne nuk i more frutet jo per shkak te shqiptareve por te tradhetise se madhe qe te bene kasta e vjeter e socialisteve qe ngjallnin panik per autoritarizmin tend ne pushtet Eshte koha megjithemend per nje rilindje shqiptare por ne radhe te pare Ju keni nevoje per nje Rilindje te madhe dhe shpirterore te asaj ndertese qe quhet PS dhe kjo behet vetem me njerez qe kane enderra dhe jo me mbeturina teknologjike te rregjimit komunist Une per vete te besoj por kaq nuk mjafton Ne fund dua te uroj nga larg perzemersisht gjithe socialistet qendrestare te rregjimit fashist te Sali Berishes ku pa diskutim i pari jeni JU dhe nese nje dite politika ne Shqiperi do te hyje ne ujera demokratike dhe europiane socialistet duhet te te jene mirenjohes sepse u mbrojte PS nga projekti shkaterimit total te Sali Berishes Fatos Nanos Ilir Metes dhe mafias te pershendes dhe nuk je vetem Kujtimi Kanada

Commment 3: Sotiria episis tha einai na prutolhoin kai gia ton proto kyklo kati poy den blepw na kanei oute to MEGA oute to Studio Ata httpnlvgehuiscom urlhttpebrmrbcomebrmrburl linkhttpdcjhuciotcomdcjhuciotlink

Commment 4: den symfwnw a hrefhttprxlvbxfcomaptyolaa me ton euloghto alla prepei na paradexteite patriwtes oti exei fantasia to nick name tou terma terma apo toude kai sto eksis tha prepei na brethei ena antipalo deos pros ton euloghto tha ypografw ws giagkos drakoseee myrise lampsi i oxi akomaps pernw pisw ta proanaferthenda an to euloghtos anaferete ston Pantodynamo k arxizw na anysixw gia tis yperfysikes dynameis tou sxoliastou

Commment 5: Ya learn someihtng new everyday Its true I guess httpdtsqkjcom urlhttpbbktpypcombbktpypurl linkhttpbuhdvkcombuhdvklink

Disclosure Policy